Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Jak si při rozvodu poradit s Dluhy z manželství – denik.cz

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: shutterstock.com

včera 18:11

Praha – Polovina manželství dnes končí soud posvěcenou rozlukou. Ta poškozuje nejen citový život partnera, ale muze byt i velkým finančním problémem.

Rozvod snášejí hůře ženy, citové následky si ale neseme všichni. Rozvod má takové velké finanční dopady a mnoho lidí se po Něm dostane do nepříjemné finanční situace. Řešení muze byt předmanželská smlouva nebo dohoda o rozdělení majetku po svatbě.

Zde uzavřela Se svými druhým manželem i Šárka Dořičáková. Když se v 27 letech rozvede, byla Její finanční situace velmi složitě. Rešimu to sociálního dávkami, chodila do práce ak tomu začala podnikat.

To ji postavilo na nohy a vyřešilo ekonomickou situací Její i jejich dětí. Seznámila se takové se současné manželem a teprve po deseti letech se vzali.

Po zkušenosti z předchozímu manželství se s druhým manželem dohodli, že si rozdělí Společné jmeno. Oba podnikali a každý si chtěl ve svém VLASTNICTVÍ ponechat své podnikání a majetek.

Za smlouvy se nestydatý

Dohoda o rozdělení majetku po svatbě je jednou možností, druhou je dohoda už před svatbou. Pro někoho věc neslýchaná, v praxi však velmi užitečná, muze byt předmanželská smlouva.

V období zamilovanosti se Může zdát divné uvažovat o tak pozemských záležitostech, jako je dohoda o rozdělení majetku. S ohledem na to, jaké Potíže MOHOU nastat při rozvodu, mnoho lidí zpětné zalité, že podobnou smlouvy neměli.

Názory Čechů na předmanželskou smlouvy se liší, asi polovina je pro a polovina proti. Ve skutečnosti ji před svatbou uzavírá pětiny až desetinné novomanželů. Upravuje budoucí majetkové vztahy i správu budoucího majetku.

„Předmanželská smlouva má smysl v případě, že můžete přímo očekávají nějaké disproporce mezi příjmů nebyla ZÁVAZKY jednoho z manželů a chce-li se vyloučit situace, že na majetek jednoho z manželů by mohly dopadnout Dluhy druhého , „uvádí Luboš Nevrkla, advokát.

nabytí majetek, ale takové závazky, které vznikly v době trvání manželství, jsou předmětem společnýho jmeno manželů. Rozsah majetku a závazků, které jsou předmětem společnýho jmeno, muzete změnit tak, že toto jmeno zúžíte nebe rozšíříme.

zúžení společnýho Jmenuju se používá, například Když jeden z manželů začne podnikat a chce se pojistit pro případ, že by se mu přestalo dařit. POkud by část majetku byla Vyloučení ze společnýho jmeno a byla napsáno pouze na manželku, má jistota, že rodina nezůstane nezajištění. Zúžení se provádí formou notářského zápisu.

dohodě se co nejdřív, jak s Dluhy

Při rozchodu Resi manželé rozdělení majetku a to, jak budou Dále splácet Společné závazky. „O tom, jak bude dvojice splácet závazky, se musí domluvit hned, jinak na tom oba dva prodělají,“ radí Patrik Nacher, finanční analytik, ochránce spotřebitele a majitel serveru www.bankovnipoplatky.com [1] .

V některých manželstvích je bohužel situace taková, že jeden z manželů ani přesně neví, jak je ten druhý zadlužený. I Když si tajně vypůjčil jen jeden z manželů, jde o dluh společná.

„Může se stát, že Dluhy jsou vymáhání i po Nekomata, kdo o nich neví. V takovém případ můžete přímo každopádně doporučit komunikovat s věřitelem, případně s exekutorem a snažit se nastaly situace řešit. V zásadě totiž platí, že majetek patřící do společnýho jmeno Manželů můžete přímo exekuce postihnout i Tehdy, je-li vymáhání dluh pouze u jednoho z manželů. Z tohoto pravidla existují zákonem stanovené vyjímky (například POkud je vymáhání dluh, který jednomu z manželů vznikl ještě před manželstvím), jejich existenci je ale třeba doložit, „radí Zuzana Tučková, advokátka Spolupracující s inkasním agenturám EOS KSI.

Co s bydlení na úvěr

Nejčastěji manželé Resi vypořádání Společné nemovitosti, které si pořídili na úvěr. Existuje Několik možností, jak to udělat. Nejčastější variantou je, že manželé nemovitost prodejem, zaplatí úvěr a zbytek peněz si mezi sebou rozdělí.

POkud jeden z manželů chce v bytě zůstat bydlet, muzeí si vžít nový úvěr jenom na sobě a stávající s ním splatit. Spravedlivý pak vyplatí svého partnera a sám pak bude pokračovat ve splátkách.

„Abyste mohli splácet sami, musíte být pro banku dostatečně bonitní,“ uvádí Olga Břízová, zástupkyně banky. Možností je i to, že manželé budou Dále splácet Společně a potom se v klidu rozhodnou, zdá nemovitost prodejem a rozdělí se.

POkud by ani jeden z manželů nemohl splácet, MOHOU Převést nemovitost a takové nesplacený úvěr na nového majitele.

Jestliže se rozhodnete, že nemovitost, ve Které jste s manželem bydleli, prodám, neukvapujte se.

„Nejprve si Mapujte majetkoprávních vztazích a porovnejte skutecnost s katastrem nemovitostí,“ radí Jaroslav Novotný z Asociace realitních kanceláří ČR. Trh s nemovitosti je velký a kdo ho pravidelně nesleduje, těžko si udělá správnou představu .

Vyplatí se tak vyhledat vhodného poradce, který vám poskytne první analýzu trhu. První rámcová Konzultace bývá většinou bezplatná.

V další fázi je pak dobré udělat podrobnou cenovou analýzu s určením času, kdy je vhodné nemovitost zobchodovat. Za tu zaplatíte Několik tisíc. Může vám však ušetřit deseti-až statisíce korun, POkud byste se špatně rozhodli na základě nedostatku informací.

Aby se rozchod neprodražil

Rozvodové řízení muze byt rychlé a levné nebe taky zdlouhavé a drahé. Vždy záleží na tom, kolik advokát, odborník a soudců zaměstná. „Částka závisí na složitosti celé věci. Rozvod Může stát od dvou tisíc korun za zaplaceno Soudný poplatek. Náklady pak MOHOU být navyšována o náklady za právní zastoupení a náklady státu, například za znalecké posudky, „uvádí Soudce Václav Nekola. Rozvod vás tak Může stát desítky, ale i stovky tisíc.

Jak naložit s životní pojištění po rozvodu?

V rámci životního Pojištění je Většinou Pojištění jeden nebe oba rodiče a jejich děti. Smyslem Pojištění je to, aby děti Byly zajištěná v případě, že se s jejich rodiči něco stane. POkud se rodiče při rozvodu dohodnou, je možné takovou pojistku ponechat. Jestliže dohoda není, je třeba, aby byl zajištěná živitel dětí. Ten musí být uveden na správném místě ve smlouvy. U smlouvy o životní pojištění totiž rozlišujeme mezi pojistníkem a pojištění.

Pojistník je ten, kdo platí Pojištění, muzeí dělat změny ve smlouvy as pojišťovnou komunikuje. Obvykle to bývá právě živitel rodiny. Zpravidla je živitel i hlavním pojištění, dalšími pojištění jsou pak děti a takové druhý z manželů. POkud tedy byl ve smlouvy pojistníkem a hlavním Pojištění otec a nyní bude hlavním živitelem matka, je třeba pojistníka a Hlavního pojištění, POkud to smlouva umožňuje, změnit.

Otec Může ve smlouvy zůstat jako Pojištění nebe z ní být Vyloučení. Druhou možností je, že si matka založí novou životní pojistku, v rámci níži si děti pojistné. Z původní pojistky po dohodě s otcem vystoupí.

odpovídá Markéta Škvorová z České pojišťovny.

Rozhovor s odborníkem

Kolem financí vyvstávají při rozvodu řada otázek. O tom, jaká pravidla platí pro úspory, ale takové například pro stavební spoření manželů po rozvodu, jsme hovořili s Renatou Zikmundová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Patří stavební spoření jednoho z manželů do společnýho jmeno manželů?

POkud manželé nemají rozděleno Společné jmeno, pak stavební spoření patří do společnýho jmeno jako kterýkoliv jiný spořič produkt.

Co se stavebním spořením dětí?

Stavební spoření Patří dětem, a není Součástí společnýho jmeno.

Je automatické, že všechny úspory se dělí napůl?

Automatické to není. Manželé se MOHOU dohodnout, jak si majetek rozdělí. Soud jejich dohodu pak jen schválí. POkud o dělení majetku rozhoduje soud, muzeí přihlédnout k tomu, kdy vznikly spořič účty a případně i kdo se na nich jakou miro Podílej.

Jsou do vypořádání společnýho jmeno zahrnuty i Bankovní účty manželky, které Byly založen před vznikem manželství?

POkud vznikly účty před uzavřením manželství a vklady na nich uložené jsou takové datován před vznikem manželství, pak nepatří do společnýho jmeno.

PETRA Kollerová

Autor: Redakce [2]

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

References

  1. ^ www.bankovnipoplatky.com (www.bankovnipoplatky.com)
  2. ^ Redakce (www.denik.cz)