Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Bydlení v Rakousku (Maďarsku), co všechno to obnáší

Original article

ahojte !
mozno jsem se k teme dostala uz pozdě, ale nabízí par osobnich zkusenosti:

žiju v rakusku uz asi půl roku se svým, teď už manželem.
Trvalý pobyt jsem dostala jen v polovině juna; když mě můj „Rakousko! přítel“ konecne nahlásil jako jeho spolunazivatelku a osobně se za mna zaručil.
/ skor nahlásit mě neslo, museli jsme chvíli spolu zit a lidé to museli vědět; jakkoliv; myslim ze jen díky tomu že žijeme na vesnici kde kazdy kazdeho zná a i starosta zná lidí a ví o nich téměř vše, se to dalo vybavit tak rychle.V ze v městě byste čekali déle a museli byste vybavovat kopec jinych dokladů a hrbu nesmyslná papírů …. /

z obecného úřadu následovalo přihlášení na okresní úřad, par dny jsem musela čekat na potvrzení o platnosti trvalého pobytu a povolení zit zde.
mezitím přítel musel u notára podat čestné prohlášení o tom ze se za mna zarucuje v pripade problémů, že nese odpovědnost v případě překročení zákona z mé strany.
musel doložit potvrzení o tom kde pracuje, kolik vydělá a deklaruje mě bude živit / jinak pokud bych tu chtěla žít na vlastně náklady, musela by jsem prokazat dostatek financi v bance na zivot v rakusku ale přesto bych jistě trvaly pobyt nedostala … /.

pak jsme vsechny doklady od notára opět podali na okresní úřad a já jsem čekala na pozvání k provedení dokladu kt.ma opravnuje zde zit.

Ne vsak pracovat! / na to potřebujete pracovní povolení, ktere ziskat je velmi tazke… / Česky obcan muze v rakusku bez povolení pracovat az od r.2013 !

Momentalne jsme uz 12.den manželé a tak to mámě snadněji.

Nyní se Borim s vyřizováním dokladů o tom, že k uzavření pracovního poměru nepotřebuji už žádné pracovní povolení, nakolik jsem vydata za rakouského obcana.bude to trvat asi 10 dny.

chci este připomenout, že pokud se vam jakýmkoliv zpusobem podari úřady přesvědčit a vy ziskate trvalý pobyt, v tiskopisech přihlašovacího formuláře není kolonka na „titul „. musite ho napsat před příjmení, ale na to aby vam ho dali do dokladů a vzdy vam to iv postu a ve všech dokladech uváděli, potřebujete predlozit original vašeho diplomu, certifikatu a pod.-kde ten titul mate a kromě toho to mě byt přeložené do němčiny od překladatele, kt.ma na to na Slovensku normalny statny certifikat-je to vlastně Soudní prekladatel.v nekterych pripadech, jak napr.sobas v Rakousku, potřebujete zase neco mat přeložené ze čeątiny do nemciny od slovenského překladatele, který působí v Rakousku a mě na to certifikat od rakouské vlady.na jednoho ci druheho mam kontakt, ráda poskytem / moj meil: bloskar@libero.it /
Co se tyka životní úrovně, je dobra pokud mate moznost vydelat si peníze zde. pokud pracujete na slovensku a chcete žít v rakusku, připravte se nato, že život je zde velmi drahy.
Elektřina je předražená, potraviny-jako ktere ale take drahe, my zvykneme robit vyjížďky na Slovensko na jednorázový větší nákup ale např.. máslo je zde podstatně levnější, pokud nekupujete nejdražší znacku.
poplatky za odpadky jsou take vyse-pokud u nas za odvoz starého zeleza, papíru ci hliníku dostanete este zaplaceno, tady musite zaplatit vy za kazdy kubik odpadu takoveho typu / i jineho odpadu / protoze muzete byt rádi že vás toho na smetišti zbavili.
v Rakousku je přísný trideny odpad, občané si drží přísně ekologicke pravidla, na silnicích není nepořádek jako u nas-co se týče jízdy a proto je i méně nehod , na tržištích taktéž nehrozí zádné cerný zboží-policisté jsou všude a vzdy / a nejen na okrasu. /
Na vesnici vyjde zivot o něco levnější, ve Vídni počítejte s měsíčního poplatku za byt, ktery je jiz ve vasem os.vlastnictve cca 1000euro/ale myslim ze su v tom uz i energie, ale nejsem si ista /, najem 2-izb.bytu od 600eur nahoru.
státní občanství este nemam ale slysela jsem ze pokud ho chci musim si ho kupit za danych podmínek-este jsem se neinformovala ale stoji cca 2000euro.
co sa tyka lékaře-pojištěni mate byt v zemi ve které pracujete, tam mate mat i lekara.a to platí io sociálním pojištění-aspon podla mých informacii.Zo sociálka se uz postarají o odvod dani, je třeba se na to přesně detailně informovat přímo na soc.urade.

Velmi jsem se rozepsanou, ale chtěla jsem podat co nejvíce informací, pokud mě este daco napadne, ozvu se, ale to je tak v „zkratce“ asi vsetko nejdulezitejsi.
dufam ze jsem aspoň trochu poradila.

Bing: ziskat půjčku (source)