Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Čas odejít ze vztahu: Naberte odvahu a skončete trápení – CAS.sk

Bojovat o partnerství často není vůbec zbytečné. Obzvlášť v době, kdy partnerů měníme pomalu častěji než kabát. Někdy však nemáme na co čekat – chce to jen nabrat odvahu.Prečo je to pro nás tak těžké? „Největší nevýhoda žen je fakt, že jsme nastavené na péči, emoce, prožívání. Řekněme si to rovnou a bez obalu: Ženy se realizují prostřednictvím vztahů, „říká psycholožka Michaela Fialová z konzultačního a terapeutického institutu AKTIP v Praze. „Ve chvíli, kdy žena vztah opustí, riskuje mnohem více než muž, protože muži se na rozdíl od nás realizují svou prací, výkonem, bojem, rozumem – tedy něčím, co je mimo citů, emocí a vztahů.“ Ve fungujícím partnerství byste měli cítit spokojenost, možnost růstu, pocit přijetí, sounáležitosti, bezpečí, lásky, prosperity. Někdy se stává, že prospívá jen jeden z partnerů nebo vztah neprospívá vůbec. Co dělat?

Nová komunikace

Vadí vám něco na vašem muži? Přemýšlíte, že ho opustíte? Pak jste jediný člověk, který s tím může něco udělat! „Sedět půl roku doma a dokola si opakovat, jaká jste nespokojená, jaký je váš muž nemožný, je přece naprosto nesmyslné,“ konstatuje psycholožka. Dejte partnerovi i sobě čas věci napravit. Rozpad rodiny nemůžete uskutečnit jen sama pro nějaké své pocity a bez ohledu na kohokoliv jiného, ​​bez snahy věci vyřešit. Není to vždy lehké, ale jde to. Někdy dokonce snadněji, než bychom čekali.

Probuzení šípkové Růženky

„Zatímco partnera opustíte, ujasněte si, co byste vlastně v životě chtěli,“ radí psycholožka. „Jak si představujete svůj volný čas, koníčky, kde budete bydlet? A zejména popřemýšlejte, zda vaše představy o vztahu a životě nejsou mimo reality. Pokud si myslíte, že existují princové na bílém koni, kteří se s vámi nikdy nepohádajú a nebudou s nimi žádné problémy, poslechnou každé vaše přání, budou vás věčně milovat a ani na chvilku nepomyslí na jinou ženu, pak nemůžete být šťastná s žádným mužem. „

Ukončete to:

• Pokud se ve vztahu dlouhodobě trápíte.
• V případě, že se velmi obětujete.
• Zůstáváte s ním jen ze setrvačnosti.
• Jste spolu jen kvůli dětem.
• Už do vztahu nechcete nic investovat.

Udělejte to bezbolestně

Pokud nic nefunguje a vaše polovička nechce komunikovat a ani do vztahu nic investovat, nechce kompromisy a vy jste na odchodu, snažte se odejít v době, kdy jste ještě schopni dohodnout se na dalším uspořádání majetku a péče o děti. Popřemýšlejte, co vám přinese nový samostatný život, co získáte navíc ao co budete ochuzena. Kde nabrat sílu na odchod

1. Strach je jen strach. Vyžeňte nesmyslné tragické scénáře budoucnosti. Naprogramujte se pozitivně a představujte si to lépe.
2. Hledejte podporu v rodině a u přátel. Nikdy ne u svých dětí. (Tím musíte být oporou právě vy!)
3. Stáhněte odpovědnost za svůj život. Ani vaše máma, ani přítelkyně nežijí váš život a nebudou šťastné nebo nešťastné za vás.
4. Nebojte se vyhledat pomoc odborníků z poraden.
5. Vyřešte praktické otázky bydlení a financí. Můžete riskovat, ale s rozumem.

Špatné a dobré věty

Nejdříve si Formulujte co nejjasnější a nejpřesnější, proč jste nespokojená a hned o tom začněte s partnerem mluvit. Pozor, svými pocity ho neomráčte, neobviňujte ho a neznačkujte.
Neříkejte: Ty vždy, ty nikdy, ty jsi takový. Říkejte, co cítíte vy, ne jaký je váš muž. Příklad: Ty na mě kašleš! Jsem doma pořád sama! Nikdy mi s ničím nepomůžeš. Vždy uděláš všechno tak, jak sám chceš. Tyto věty jsou zcela nevhodné.
JE LEPŠÍ ŘÍCT: Když nejsi doma, bývá mi smutno. Chtěla bych s tebou trávit více času. Cítila jsem se mizerně, když si koupil úplně jinou dovolenou, než tu, kterou jsme si vysnili.

Nezapomeňte!

Rozcházíme se jako partneři, ale jako rodiče zůstáváte. Nikdy nemanipulujte dětmi proti partnerovi, obrátí se to proti vám.

Záchranná brzda

Než opravdu odejdete, je vaší povinností pokusit se partnerství zachránit ,“ upozorňuje psycholožka. Zejména pokud máte děti, společný majetek a za sebou dlouhý uspokojivý vztah.

Anna (52) Příběh jednoho konce

„Lituji jediné, že jsem neodešla už dříve,“ říká Anna. Je krásná, působí sebevědomě, pracuje ve vlastní veterinární ambulanci. Přesto jí trvalo až sedm let, než našla sílu a odvahu odejít od svého muže , který ji dlouhodobě psychicky ničil a občas i udeřil. „Myslím, že každá žena v podobné situaci řeší zhruba tři věci. Obrovský strach zůstat sama – tlak okolí: zvláštní slovenské názor, že když je žena bez partnera, znamená to, že ji nikdo nechce. Přitom i moje dobrá známá po rozvodu ze všeho nejvíc potřebovala být právě sama. Dát se do pořádku, najít nový životní rytmus. S nabourání autem také nemůžete jít hned na cestu kolem světa, „usmívá se Anna trochu smutně. Přestože už od té doby uběhly čtyři roky, stále na ní vidět známky prožité trauma. „Druhá podstatná věc je finanční závislost od muže. Musíte počítat s tím, že na vás zůstane placení půjček a všech účtů včetně leasingu na auto. Abyste uživili tři děti, budete se muset obracet, být výkonná a hlavně zdravá, abyste mohli fungovat na sto procent. Třetí a snad nejdůležitější bod při mém rozhodování byly naše dvě malé dcery. Otázky, zda jim nevezmu otce, zda jim nebude chybět mužské zázemí, mužský vzor, ​​rodičovská soužití … Všechno se to ve vás mísí. Například vám napadne, zda by nebylo přece jen lepší volit rodinné finanční zázemí, jistotu, že díky jeho příjmu budou moci vystudovat vysokou školu, ale pak si představíte ten pohled, když dcery vidí, jak dá tatínek mamince facku, jak vnímají dlouhodobé hádky a vzájemnou rodičovskou nelásku . Zatímco člověk v takové situaci řekne hop, třikrát si to rozmyslí, a při skoku se i pomodlí. Skočila jsem. Dnes vím jediné. Měla jsem to udělat už dříve . Mohla jsem si ušetřit spoustu zdravotních problémů. Konečně v hraniční situaci je člověk vždy sám a musí si i sám poradit. „

Autor: Nový Čas pro ženy