Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Exšéf pražských strážníků dostal šest let za korupci – Aktuálně.cz

Praha – Bývalý ředitel pražských strážníků Vladimír Kotrouš [1] jde za přijetím úplatku a zneužití pravomoci Úřední osoby na 6 let do vězení. U policie nesmí pracovat 10 let.

Rozsudek zatím není pravomocnému, Kotrouš se k trestu ani případného odvolání odmítl vyjádřit. Podle soudu Kotrouš přijmout úplatky ve výši 350 tisíc korun av budoucnosti se chtěl obohatit o více než půl milionu korun.

státní zástupkyně Jana Hercogová ve své Závěrečné řeči navrhla trest odnětí svobody 5 let. Šlo o nejnižší možný trest, Kotroušovi totiž hrozilo až 12 let vězení.

zástupkyně zároveň požadovala peněžitý trest ve výši 300 tisíc korun. Dále chtěla, aby Kotrouš přišel o zhruba 103 tisíc korun, u kterého není jasné, jak je získal. Mohlo by se jednat o výnos z trestné činnosti.

Soudce Kamil Kydalka jí vyhověl pouze ve druhém případě. Peněžitý trest podle ní již není třeba. „Propadnutí náhradní hodnoty a zákaz činnosti považuj za dostatečné,“ uvedli Kydalka.

„S vyšel trestu jsem spokojená. Ještě svazovat, zdá nepožadoval ještě ten peněžitý trest,“ uvedu Hercogová na otázky, zdá se bude odvolávat.

Obhajoba požadovala překvalifikován činu na pouhý podvod a podmíněno trest. Kroměř toho by mely být podle obhájkyně navráceny zabavené peníze. „Selhal jako člověk, Nikoli jako ředitel městské policie,“ uvedu advokátka Petra Karbanová.

Soudce neuvěří Kotroušovu Přiznání [2] , že převzal pouze částka 150 tisíc korun. Kotrouš popřel, že by mela charakter úplatku, protože prý zakázku ovlivňuje nechtěl. Vše si vymyslel pouze proto, aby z majitele autoservisu Josefa Jesi vylákal peníze. Rovněž vyloučil, že by dostal i částka 200 tisíc nebe že by výplatu peněz požadoval opakovaně.

Účelová obhajoba

Hercogová označila tuto Kotroušovu obhajobu za účelovou. „Důkazní situace je naprosto jednoznačná. Obhajoba obžalovaného nemůžu ve vztahu k důkazům obstál,“ uvedu Hercogová. K verzi, že Kotrouš mohl a chtěl ovlivňuje zakázku pro městskou policií, se nakonec přiklonil i Soudný senát.

Podle Soudce se podařilo prokázal převzetí obou částek. Jednak díky svědectvích Josefa Jesi a hlavně zvukovým záznamům, které Byly že Schůzka pořízení za asistence policie. Hercogová uvedu, že převzetí Prvního úplatku ve výši 200 tisíc korun prokázaly takové označeny bankovky.

„Částka byla označena, přičemž stopa po tetou chemikálií, které byla odlišná od chemikálie použité na druhou částky, byla nalezena na kalhotách obžalovaného, ​​ve kterém byl zadržen 25. listopadu. Není možné, aby přišel obžalovaný do styku s touto látkou náhodně . Jednoznačně to prokázal, že přišel s bankovkami do styku, „uvedu zástupkyně.

Obžaloba: Finanční tišení vypadá jinak

Stejně tak se obhajoba nepodařilo prokázati, že by byla Kotroušova rodina ve finanční tísni. Pobíral vysoký plat, který s odměnou činil až 90 tisíc korun měsíčně.

„Vlastnil s manželkou nemovitost s parcelou, dále byt v Praze 6. dcera koupil osobní byt, který pořídil na úvěr a řední splácet. V jeho trezoru byla nalezena Částka 72 tisíc korun, kterého označil za úspory. Dále vlastnil vůz Renault Laguna a úspory ve výši 144 tisíc na penzijní fond, „uvedu Hercogová.

Kotrouš nicméně vypověděl, že on sám finanční situací rodiny jako tíživou cítil. Kroměř manželčiných problémů v podnikání a těhotenství dcery ve čtvrtek se slzami v očích mluvil takové o své nevyléčitelně nemocné matce.

References

  1. ^ Vladimír Kotrouš (wiki.aktualne.centrum.cz)
  2. ^ Přiznání (aktualne.centrum.cz)