Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Finanza.sk – Půjčky bez registru

Počet lidí, kteří se ocitli v úvěrovém registru stoupá a tak se půjčky bez registru staly pro rychle se zvětšující skupinu lidí jedinou možností, jak si v případě potřeby půjčit. Na Slovensku přibývá nebankovních společností, které se podmínkami a důkladným posouzením schopnosti klienta úvěr splácet začínají vyrovnávat bankám. Jedná se konkrétně o společnosti, které se řídí principem zodpovědného úvěrování. Tohoto principu se drží známé nebankovní subjekty jakými je Cetelem, Cofidis a Home Credit. O co se jedná? Pokud chce klient získat půjčku v jedné z těchto společností, musí se podrobit podrobnému a přísnému ověřování a schvalovacímu procesu podobnému hodnocení klienta při žádosti o úvěr z banky.

Každá seriózní nebankovní společnost používá k hodnocení zájemce o úvěr takzvaný Skóringové model, jehož podstatou je bodové hodnocení. Každý žadatel tak získává skóre. Lepší klienti získávají vyšší skóre, přičemž podle výšky dosaženého bodového hodnocení se daná instituce rozhoduje, za jakých podmínek půjčku poskytne. Kromě ověřování příjmu žadatele je důležitým faktorem pro poskytnutí půjčky i předchozí platební disciplína klienta. Tuto si poskytovatelé úvěrových produktů ověřují prostřednictvím nebankovního registru klientských informací, který funguje jako podsystém Centrálního registru dlužníků. Tento byl vytvořen za účelem sdílení a prověřování bonity, serióznosti a platební kázně klientů – fyzických osob. Kromě tohoto registru nebankovní společnosti využívají i negativní registr klientských informací, který obsahuje informace o všech osobách, které se dostaly do problémů se splácením svých závazků vůči jednomu z členů. Takovým způsobem – zjišťováním a sdílením informací o neplatičů si nebankovní subjekty pomáhají, aby neposkytly úvěr osobě, která je v prodlení se splátkami, nebo je zcela ignoruje v konkurenční úvěrové společnosti. Výhodné je to nejen pro poskytovatele nebankovních úvěrů, ale i pro klienty, kteří mají výbornou platební disciplínu, kteří mají možnost získat úvěr mnohem výhodnější.

Výjimečně se však stává, že při zadávání informací může udělat ať už banka nebo nebankovní společnost chybu, to znamená, že na seznamu neplatičů se ocitnete neprávem. V takovém případě můžete podat žádost o opravu chybných údajů (po prokázání, že jste se při splácení neomeškali). Pokud Vás zajímá, zda jste v úvěrovém registru vedený na „černém seznamu“, můžete podat žádost o opis, ať už osobně nebo písemně. Standardní lhůta pro poskytnutí výpisu z registru je 30 dní, ale pokud si připlatíte poplatek za expresní vyřízení (14 €), tak Vám odpis poskytnou i na počkání. Máte právo vyžádat si informace io tom, zda jste vedený na seznamu Solus, která společnost o Vás odeslala záznam, dokonce se dozvíte i bližší informace o provedených „přešlapů“. Výpis z registru Solus Vás bude stát přes 2 € a dostanete ho do 30 dnů. Pokud zjistíte, že negativní záznam v registru máte, a je navíc oprávněn, tak se můžete se získáním výhodnější bankovní nebo nebankovní půjčky na několik let rozloučit. Záznamy se uchovávají po dobu pěti let a to i poté, co je dluh řádně splacen.

Jaké jsou možnosti?

Osobám, které mají vedený negativní záznam v registru tak zůstávají dvě možnosti. Buď počkat 5 let ao úvěr se pokusit s čistým štítem, nebo poohlédnout se po společnostech poskytujících nebankovní půjčky bez registru. V bankách jsou totiž nastaveny podmínky pro získání úvěru velmi přísné a ti, kteří se dostali na seznam neplatičů jsou okamžitě taktně odmítnutí. Jak bylo zmíněno výše, všechny známé nebankovní subjekty s dobrým jménem zvolili podobnou taktiku jako banky – a sice osoby se záznamem v registru automaticky odmítají. Na slovensku však existují tisíce úvěrových společností, z nichž množství založilo podnikání na poskytování půjček bez registru. Obvykle však za servis „neprověřené registrů“ požadují jistou formu záruky – přinejlepším ručení ručitelem, uzavření dohody o srážkách ze mzdy, či ručení nemovitostí. Pokud už nemáte jinou možnost, pouze využít nabídky těchto společností, měli byste se držet těchto zásad:

  1. Ověřte si, zda je vybraný subjekt v registru věřitelů, který vede a spravuje Národní banka Slovenska. V žádném případě nenavazujte spolupráci s žádnou společností, která se v tomto registru nenachází
  2. Pokud na oficiální stránce společnosti najdete pouze prázdné věty typu: „Půjčky bez registru ihned pro každého bez dokládání příjmu. Volejte číslo … „a žádné konkrétní informace o tom, jakou formu zabezpečení požadují, jaké jsou podmínky pro získání, kolik si můžete půjčit, na jak dlouho ao kolik půjčku přeplatíte, tak takovou pochybnou firmu v žádném případě nekontaktujte
  3. Předtím, než si vezmete úvěr bez registru si ověřte reference a zkušenosti s danou společností na internetu
  4. Přečtěte si smlouvu abyste věděli k čemu se zavazujete. Neobjednáváte ručení nemovitostí, raději upřednostněte nabídku s vyšším úrokem bez ručení nemovitostí.
ziskat půjčku – Google Blog Search