Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Na bytovou výstavbu půjde 15 miliard z EU, uvedl Náměstek MMR – Finanční noviny

Praha – Na revitalizace bytových domů a stavbu sociálního bydlení by v příštích letech mohlo jít až 15 miliard korun z fondů EU. Na dnešní konferenci ředitelů projekčních společností to Řekl Náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous. Podle ní je to jednou z priorit resortu pro příští programové období 2014-2020.

„předpokládá přistání programovém období využití zhruba 15 miliard korun z prostředků EVROPSKÝCH fond jak na revitalizaci bytových domů, tak výstavbu sociálních bytů a bytů pro seniory,“ uvedl Kalous, který má na MMR na starosti územní a bytovou politiku.

Tyto peníze chce resort Využít takové na revitalizaci a úpravu prostředí, která nezbytně souvisí s bytovými celky. Tedy Například vnitrobloku, průchody domy a podobně. „Je to sice trochu krok přes hranici, které dosud Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) respektuje, ale podle mě je to krok správným a nezbytným směrem. Bydlení totiž není jen o tom vlastním bytě, ale io prostředí, ve kterém domy stojí, ve kterém lidé žijí a které MOHOU využívat, „poznamenal Kalous.

SFRB nyní podporuje výstavbu bytových bytů nízkoúročených dlouhodobými úvěry. Podle Kalous zůstává ve fondu na tyto účely zhruba 15 miliard korun. Program na výstavbu nájemních bytů však Může letos podle schváleného rozpočtu použitý jen 400 milionů korun.

Žádosti SFRB přijímat od srpna loňského roku. Na konci letošního srpna jich evidoval 21 na takřka 710 milionů korun. Devět žádostí za celkem 350,4 miliónů korun fond žadatelům kvuli nedostatkům v dokumentaci vrátil.

Program je určen na novou výstavbu, rekonstrukce neobyvatelný zda Původně nebytových prostor či přestavbu velkých bytů na více bytů malometrážních. SFRB poskytuje úvěr do 70 procent uznatelný náklad s až třicetiletá splatností.

Letos na podzim chce navíc SFRB rozjet pilotní projekt unijního dotačního programu JESSICA, který na podporu obnovy bytových domů v první fázi nabídne 600 milionů korun, které musí být vyčerpán do konce roku 2015. V následující dotačního období 2014 až 2020 by program mohl Mít k dispozici až dvě miliardy korun ročně.

Autor:
www.ctk.cz
[1]

References

  1. ^ www.ctk.cz (www.ctk.cz)