Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Podíl klientů s problémy se splácen úvěr nerostů – Finanční noviny

Praha – Podíl lidí, kteří mají problémy se splácen spotřebitelských úvěrů a půjček, letos v době ekonomické nejistota nerostů. Vyplývá to z ankety mezi největšího firmami na tuzemském trhu. Naruse neplatiče zaznamenalo v letech 2008 a 2009 v době krize, od té doby se podle nich Platební morálka postupně zlepšuje. Velcí poskytovatelem úvěru klienti hodnotí nyní přísněji než dřív.

„Platební morálka klientů zůstává iv letošním roce velmi podobná jako v předcházejícím období. Žádné výkyvy nepozorujeme,“ Řekl ČTK ředitel řízení kreditních rizik Home Creditu Lukáš Civín. Zvýšení podílu klientů, který přestali splácet Své závazky, firma v minulosti pozorována pouze na začátky období hospodářské krize. Od té doby ale toto procento soustavně klesá, o coz se Zasloužilý i jisté zpřísnění pravidel, hodnotících rizikovost žadatelů o úvěr, dodal.

Podíl špatných půjček výrazně nestoupá, ale ani neklesá, nyní činí 21,1 procenta, uvedli mluvčí Provident Financial Ondřej Holoubek. Nižšího podílu nesplácených půjček se Providentu podařilo dosáhnout přísnějším posuzování schopnosti klienta splácet. V průměr nyní odmítá až 50 procent všech uchazeče. Proti minulým letům jsou takové žadatelé o půjčky opatrnější a důsledků toho více Uvažuj o tom, jak by půjčky spláceli v případě neočekávaný komplikace, podotkl.

„Ve srovnání s rizikovými lety 2008, 2009 pozorujeme, že se situace s Platební morálkou klientů a se splácen úvěr Obecně zlepšila. Platí to jak za rok 2011, tak za první čtvrtletí letošního roku,“ doplnila mluvčí Cetelemu Nikola Vopršalová.

Proti roku 2009, kdy na trh dopadly Důsledky finanční krize, se Platební morálka postupně výrazně zlepšuje, souhlasim ředitel marketingu ČSOB Leasing Petr Neuvirth. V roce 2012 je podle ní Platební morálka stejná nebe mírně lepší než v roce 2011. POkud přece jen nastane případ neplacení či pozdních úhrad, jde zpravidla o smlouvy, které Byly uzavřená se zákazníky ještě v letech 2007 a 2008, tedy v období před krizí, poznamenal.

Člen Národní ekonomické rady vlády Michal Mejstříkem ale upozornil na to, že očekávané vládní reformy as nimi spojené ekonomické dopady Nejsou pro české domácnosti povzbudivé a MOHOU nastartovat novou vlnu přeúvěrovávání, na kterém budou vydělávat především lichváři. Značkoví věřitelé budou podle ní stále velmi pečlivě hlídat Své podmínky poskytování úvěrů. Ty zpřísnily již v roce 2009, Když se v Česku objevila ekonomická krize, s Cílem Své klienty nepředlužovat.

Situace prospěje lichvářům a úvěrovým predátorům, kterým se doposud nyní zaměřují na dlužníky odmítnuté renomovanými institucemi, varoval Mejstříkem. Tato šedá zóna Nejčastěji Nabízí úvěry lidem bez práce nebe zadluženým NATOLIK, že Nejsou schopni splácet Své úvěry. Nabízí jim úvěry se sazbou v řádu stovek procent a téměř likvidačními sankce v případě zpoždění splátek, připomněl.

Autor: ČTK
www.ctk.cz
[1]

References

  1. ^ www.ctk.cz (www.ctk.cz)