Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Pozor, v Česku řádí „predátoři“. Lidem půjčili už 100 miliard – EuroZpravy.CZ

„Nebezpečí je hlavně jejich neprůhlednosti a zamlčování některých skutečností,“ upozorňuje autor studie Navigátor bezpečného úvěru 2013, Petr Teplý z Univerzity Karlovy. „Například letí procentní sazba nákladů, která je uváděna měsíčně, nikoli ročně. Čili Lichvár Nabízí 20 procent měsíčně , ale ročně je to 240 procent. Další praktikou jsou vysoké sankce za nesplácení úvěrů nebe Lichvár požadují nadměrné zajištění úvěru, ač je to v rozporu se zákonem, „popisuje pro rozhlas.cz.

Od letoška přitom platí nové zákony, které mají spotřebitele chránit před nebezpečím, že lichvářům naletí. Studie ovšem prokázala, že tzv.. „Predátoři“ jsou schopni současné zákony obcházet a hledat stále sofistikovanější metody. Pro spotřebitele pak jsou ještě nebezpečnější.

„Moje doporučení je, aby se zvýšil rozpočet ČOI a zároveň s tím její personální kapacity. A aby byla důsledným kontrola Lichvár a vyšší sankce, například podle Stávající podoby zákona můžou dat pokutu až 20 milionů korun, „dodává Teplý.

Teď si půjčit, ono to nějak dopadne

Bezpečný je podle navigátor takový úvěr, jehoz parametrům zadáte rozumu, zná kvalitu vybraného poskytovatele a chápe Důsledky splácení i nesplácení tohoto úvěru. Na základě těchto tří kategorií (s váhami 40%, 40% a 20%) bylo stanoveno 13 kritérií, jejichz vážený průměr určil Výsledné pořadí v Navigátoru. Finanční instituce byly posuzování na příkladu třicetitisícové půjčky s roční splatností a stotisícové půjčky se splatností pět let. POkud instituce získala 5-10 bodů, zařadila se do skupiny bezpečných, výsledek 0 – 4,99 bodů znamenal Umístění mezi úvěrovými predátory.

Základním problémem většinou dlužník je, že vnímej pouze okamžitý užitek z půjčky, ale nedokáží si uvědomit, co všechno bude úvěr a jeho splácení znamenat v dels časovém horizontu. Ze všeho nejdůležitější jsou tři základen pravidla, které by měl každý zadáte o spotřebitelský úvěr dodržet a být v těchto bodech sám k sobě velmi upřímný.

Je potřeba: znát svůj úvěr a znate celkovou cenu úvěru (být si vědom výše úrokové sazby úvěru a prubeh jeho čerpání), znát svůj vlastní limit (být realistický v tom, co si Může člověk dovolit a jak moc zatíží půjčka jeho rodinný rozpočet), domyslela další okolnosti (uvědomit si, jaké MOHOU přijal Provinilé životní situace, které MOHOU Změnit schopnost splácet půjčky, a jaké Může Mít nesplácení dopady).

POkud se dlužník Ridi heslem „Teď si půjčit a ono to pak nějak dopadne“, je jednou nohou nad propastí, do které se Může Dříve nebe Později prorokujte oklamání, varuje server navigatoruveru.cz.

Poskytovatelé úvěrů se dají rozdělit do čtyř základních skupin podle Stupně kontroly, které podléhají:

1) Silný stupeň kontroly – subjekty pod dohledem České národní banky (ČNB), které jsou auditovaný TOP auditorskou společností,

2) Střední stupeň kontroly – subjekty sdružené v České leasingové a finanční asociace (ČLFA) nespadající pod dohled ČNB, které jsou auditovaný TOP auditorskou společností,

3) Nízký stupeň kontroly – subjekty mimo ČLFA (málo transparentní věřitelé, kteří mají uvedené odpovědi osoby v obchodní rejstřík, Nabízí oddlužení a mají webové stránky, kde jsou kontakty na odpověď osoby),

4) Minimální stupeň kontroly – subjekty, které nesplňují žádné z výše uvedených kritérií, a Nejsou tedy transparentní.

Toto rozdělení je velmi DŮLEŽITÉ z pohledu zájemce o půjčení peněz, píše mesec.cz. Obecně totiž platí, že aktivity subjektů pod kontrolou regulačního orgánu (například pod dohledem ČNB či ČLFA) jsou důsledně monitorován. Existuje u nich tedy menší riziko nekalých praktik než u těch, které nikdo Aktivně nehlídá. Teoreticky je pro zájemce o půjčky nejrizikovější subjekt, který stojí mimo Českou finanční a leasingovou asociaci, protože není de facto vůbec regulován a ani není povinen dodržovat etické zásady TÉTO asociace.