Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

PR články – Jak se správně zorientovat v hypotékách

Základními úvěrovými produkty bank, určenými k bydlení ale i jiné účely jsou hypotéky [1] . Velmi často se s těmito pojmy setkáte ať už v médiích nebo na samotných obchodních místech bank, které vám je nabídnou při řešení bydlení nebo vašich jiných potřeb. Jaký je tedy mezi nimi základní rozdíl? Poslouží vám na to srovnání hypoték [2] , které si můžete vypracovat sami nebo ho budete mít vypracované přímo v bance. Informativní se podíváme nato iv tomto článku.

Účelový úvěr poskytovaný na bydlení, tedy hypotéka a založený nemovitostí, který má jistou úrokovou sazbu odvíjející se od národního hospodářství a také peněžní politiky banky. Poskytuje se osobám od 18 do 70 let.

Banky si úvěry jistí zástavním právem k tuzemským nemovitostem, kterými mohou být dům, byt i pozemek. Podle hodnoty nemovitosti získáte konečnou výši úvěru, což v případě klasické hypotéky může být do 100% její hodnoty.

Standardní hypotéka na bydlení je dlouhodobá záležitost, můžete ji splácet od 4 do 30 let. Samozřejmě od doby splácení závisí to, jak bude vypadat vaše splátka ao kolik přeplatíte váš úvěr.

Při prvotním nastavení parametrů úvěru si navolíte i fixaci, což je garance výše úrokové sazby na určité období. V případě hypotéky máte možnost si navolit standardně od 1 do 15 let. Samozřejmě opět to ovlivní vaši konečnou úrokovou sazbu.

Úrokové sazby na standardních hypoték se pohybují v hodnotách od 4%. Samozřejmě banka posuzuje každého klienta individuálně a výsledná úroková sazba závisí i na skóringu, který vám banka přiřadí.

Hypotéka pro mladé [3] je podobně jako hypotéka také úvěr na bydlení, avšak je zde základní rozdíl hlavně v úrokové sazbě a cílové skupině obyvatelstva. Tento typ úvěru se poskytuje osobám ve věku od 18 do 35 let, přičemž průměrný hrubý měsíční příjem za poslední kalendářní rok nesmí překročit 1,3 násobek průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství ČR. Jedná se o částku 1102, 40 €, při manželích je posuzován jejich společný hrubý příjem do domácnosti 2 204,80 €.

I v tomto případě ručíte nemovitostí, kterou plánujete financovat. Hypoteční úvěr však nemusí být zajištěn tou nemovitostí, na kterou si úvěr berete. Také platí, že nemusíte být vlastníkem zakládané nemovitosti, pokud využijete tzv.. záložního ručitele, který je ochoten založit vlastní nemovitost ve prospěch zabezpečení Vašeho úvěru.

Výše ​​úvěru je však jiná než při standardním hypotečním úvěru. Může to být od 70% hodnoty nemovitosti.

Jak při hypotéce tak i při hypotéce pro mladé je možnost splácet od 4 do 30 let. Standardní doby fixace jsou od 1 do 15 let.

Úrokové sazby na hypotéce pro mladé jsou základní odlišností při porovnávání hypoték obecně. Hypotéka pro mladé se úročí úrokovou sazbou, která je snížena o příspěvek státu ve výši 2% a příspěvek banky ve výši 1%. Konečnou úrokovou sazbu tedy dostanete odečtením 3%. V současnosti činí výše takového úrokové sazby po odečtení příspěvku od 0,80%.

References

  1. ^ hypotéky (www.hypotekarny-uver.net)
  2. ^ srovnání hypoték (www.hypotekarny-uver.net)
  3. ^ Hypotéka pro mladé (www.hypotekarny-uver.net)
uver praha – Google Blog Search