Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Přechodný pobyt v ČR – Jsem v Praze

Všechny vás zdravím a zvláště ty co chtějí zažít den plný zážitků na cizinecké policii! Wink

Tak pojďme na věc. K tomu abyste úspěšně absolvovali zkoušku ohněm (získání přechodného pobytu na území Prahy) budete potřebovat:

1. Fialová žádost (nyní je trvalý i přechodný pobyt na jedné žádosti, po Nově se vydává na dobu neurčitou a vystaví ho na počkání).
2. Jedna fotka pasového formátu (a ne formát jako na občanský průkaz jako jsem měl já, vyhnete se tím možným problémům, mně se ji podařilo přemluvit, narazil jsem na paní s dobrou náladou ale není každá taková ochotná. Oficiální třeba dvě fotky ale mně stačila jedna).
3. Pas nebo OP (doporučuji mít s sebou pas).
4. Doklad o ubytování v Praze.
5. Výpis z katastru nemovitostí (není podmínkou ale může se výrazně urychlit vydání přechodného pobytu, v mém případě to bylo okamžitě. Oficiálně to je do 60 dnů).
6. Doklad potvrzující účel pobytu (např.: potvrzení o nástupu do zaměstnání z úřadu práce – musí být originál nebo kopie ověřená notářem. Dobrý zaměstnavatel tiskopis zajistí sám aniž byste jej o to museli žádat.)

Doklady 4 a 5 by neměly být starší než 180 dnů. Přechodný pobyt je možné vybavit na Koněvova 188/32, Praha 3 – Žižkov na 3. patře (číslování poschodí mají jako v Americe, tj. přízemí je 1. patro).

Úřední hodiny – Cizinecká policie Praha (od 1.3.2007 – na oficiální stránce policie jsou staré informace)
Pondělí, středa: 7:30 – 17:00
Úterý, Čtvrtek: 7:00 – 14:00

Úřední hodiny – Katastrální úřad – Praha, Pod Sídlištem středa: 8:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek: 8:00 – 15:00

Jak jsem postupoval na policii
Před oddělení cizinecké policie jsem přišel o 6:50 (o 7:00 se otevřely dveře do budovy) . Za těch 10 minut čekání venku jsem zjistil, že jsem 68 v pořadí (důsledek pozdního příjezdu ale naštěstí jsem to nevzdal a vyplatilo se). Na moje Kupodivu se lidé chovali opravdu jako lidé, tj. nebyla žádná tlačenice a nikdo se nestrkal a nepredbiehal. Když jsem se dostal na úroveň vstupních dveří do budovy (trvalo to asi tak 3 minuty od otevření) všiml jsem si výtah, který přivolala skupinka 5 lidí. Jelikož jsem už dopředu věděl, že je třeba jít na 3. patro (to jsem zjistil, když jsem tam byl o týden dříve ale úřední hodiny byly jiné než na oficiální stránce cizinecké policie, takže jsem se skloněnou hlavou šel zpátky domů), tak jsem se přidal ke skupině lidí čekajících na výtah. Toto rozhodnutí bylo klíčové, protože lidé co stáli na schodech si mysleli, že rada je až na třetí ale já jsem věděl, že to brzdí lidé na 2. poschodí (to jsou ti žadatelé ze třetích zemí) a tak když jsem se vyváželo na 3. patro a po vyjmutí volby na stroji „Občané EU a rodinný příslušníci“ (tlačítko „Přechodný pobyt“ tam nenajdete, tak pozor na to) jsem dostal pořadové číslo 408 (což znamenalo, že jsem byl 7. v pořadí co žádá k přechodnému pobytu v ten den). Tak nezapomeňte, že když někdo čeká v řadě ještě to neznamená, že čeká správně J . I když jsem byl nakonec 7. v pořadí, tak vybavený jsem byl až o 1,5 hodiny později (v ten den byly otevřeny jen 2 přihrádky). Tak, můžete se inspirovat mým postupem a držím palce ať vám to vyjde alespoň tak jako mně.

Jak vybavit výpis z rejstříku nemovitostí
Po vstupu do budovy (dá se tam dostat metrem C – Kobylisy) si třeba zakoupit kolek v hodnotě 100 CZK. Prodejna je nalevo po vstupu do budovy za informacemi. Potom širokým schodištěm třeba vyjít na 1. patro a vybrat si čakačku ze stroje. Tady to funguje nesrovnatelně rychleji. Já jsem byl vybaven do 10 minut a to bylo přede mnou 40 lidí (z toho ale 20 bylo z pahýlu Západ a Východ, naštěstí J ).

PS: Ještě vám chci dát do pozornosti článek „ Přechodný pobyt v Čechách je právem nikoli povinností [1] „z 19.4.2007 od Andyho.

Tak a to je vše, zdar.

pujcka praze – Google Blog Search