Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Půjčování přímo mezi lidmi už i na Slovensku – Webnoviny.sk

Autor: WBN / PR, dnes 13:45

Tak jako Google navždy změnil přístup k informacím, Amazon zjednodušil přístup ke knihám a eBay usnadnil nákup a prodej zboží, tak kolektivní půjčky právě teď mění finanční svět. Žlutý meloun jako první přináší tuto změnu na Slovensko.

BRATISLAVA 28. září (WBN / PR) – Kolektivní půjčky umožňují půjčování peněz přímo mezi lidmi. Tento model vynechává nákladné finanční instituce a umožňuje tak žadatelům získat půjčku za výhodnějších podmínek a investorům lépe zhodnotit své investice. Je to přímý, transparentní a jednoduchý systém.

nedávnem zahájil svou činnost první portál poskytující kolektivní půjčky na Slovensku – Žlutý meloun ( www.zltymelon.sk [1] ).

Jak funguje Žlutý meloun?

Základ Žlutého melounu spočívá v aukcích půjček. Půjčovatelé analytici nejprve ověří bonitu všechny žadatele o půjčku, kteří musí splňovat přísná kritéria. Využívá přitom proces hodnocení podobný tomu, jaký používají banky. Ověření žadateli následně založí aukci na svou půjčku. Princip aukcí jim zajistí velký počet investorů s navzájem si konkurujícími nabídkami a tím i ty nejlepší podmínky pro jejich půjčky. Investoři přitom diverzifikují svou investici mezi větší počet žadatelů a je jen na jejich rozhodnutí komu, kolik a za jakých podmínek půjčí.

Kolektivní půjčky ve světě

Kolektivní půjčky již několik let úspěšně fungují téměř v každé zemi západního světa a iv sousedních zemích. V roce 2011 zajistily půjčky v celkové hodnotě převyšující 1 mld.. USD a vývoj v prvním pololetí ukazuje, že tento objem bude v roce 2012 výrazně překonán.

Hlavním důvodem tohoto rozmachu je, že po letech nízkého úročení bankovních vkladů a jiných forem investic, lidé hledají alternativy jak zhodnotit své úspory . Kolektivní půjčky při tom standardně dosahují čistou výnosnost 6% – 10% a nebývá neobvyklé, že je to ještě víc. Rizikový profil dlužníků je při tom vysoce nadprůměrný a představuje lidi, kteří prostě jen hledají na trhu lepší podmínky pro refinancování svých stávajících drahých úvěrů. I z tohoto důvodu jsou úrovně nesplacených úvěrů v případě kolektivních půjček stejně dobré a často i lepší, než v případě bank. Anglická Zopa například dosahuje celkový defult rate pouze 0,9%.

Prvním portálem, který ve velkém rozšířil kolektivní půjčky, byla v roce 2005 Zopa ve Velké Británii. Po jejím enormním úspěchu začaly ve světě vznikat další podobně zaměřené společnosti. Dnes jsou kolektivní půjčky ve světě důvěrně známé. Anglická Zopa, německá smavý, americký Prosper a Lending club jsou jen někteří z úspěšných lídrů.

GRADIAL INVESTMENT MANAGEMENT, as a Žlutý meloun
Po intenzivní přípravě byl Žlutý meloun spuštěn v srpnu roku 2012. Za jeho vznikem a provozem stojí tým lidí s dlouholetými zkušenostmi v oblasti financí a investičního managementu spojený se společností GRADIAL INVESTMENT Mamagement, as. Tým Žlutého melounu byl doplněn zkušenými úvěrovými analytiky, kteří se starají o bezpečnost všech investic a půjček.

GRADIAL INVESTMENT MANAGEMENT, as, je finanční a investiční dům poskytující plnohodnotné služby finančního managementu, M & A a řízení investic pro projekty v oblastech nemovitostí, IT, infrastruktury a financí na Slovenském a Českém trhu. Společnost spolupracuje s hlavními domácími a zahraničními hráči a investičními společnostmi. GRADIAL IM aktuálně aktivně řídí projekty v celkové hodnotě přesahující 250 milionů EUR. Více na www.gradial.sk [2]

Pro více informací kontaktujte: Světlana Krulj, s.krulj @ zltymelon.sk

References

  1. ^ www.zltymelon.sk (www.zltymelon.sk)
  2. ^ www.gradial.sk (www.gradial.sk)