Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Slováci si oblíbili daňové ráje, stahují tam firmy – Webnoviny.sk

Autor: SITA, 8. srpna 2012 13:13

K nejatraktivnějším daňovým rájům pro Slováky podle zprávy patří nadále Nizozemsko, Kypr a Lucembursko.

BRATISLAVA 8. srpna (ČTK) – Zájem Slovenská podnikatelů o přesun sídla do daňového ráje v prvním pololetí letošního roku výrazně roste.

Podle údajů české agentury ČEKIA totiž počet slovensky podnikatelů, kteří přesídlili svou firmu do destinace považované za daňový ráj, se od konce minulého roku do 30. června tohoto roku zvýšil o 7,1%.

Absolutně se počet firem přestěhováno do daňových rájů zvýšil o 213 subjektů na 3 208 firem. „Z daňového ráje je aktuálně kontrolovaných 1,62% ze 191 tis. firem registrovaných na Slovensku,“ konstatuje v tiskové zprávě ČEKIA.

K nejatraktivnějším daňovým rájům pro Slováky podle zprávy patří nadále Nizozemsko, Kypr a Lucembursko.

Největší relativní přírůstek v prvním pololetí zaznamenaly Seychelské ostrovy, kde se počet vysídlených firem zvýšil o 111%.

Pokud by Slovenská podnikatelé zachovali tempo zapojování svých firem do mezinárodních holdingů po celý zbytek tohoto roku, šlo by o největší odliv za poslední tři roky, „ komentovala aktuální čísla analytička agentury ČEKIA Petra Štěpánová.

Silným impulsem pro Slovenskou podnikatele k přesunu sídla do daňového ráje je zřejmě podle ní aktuální ekonomická a politická situace na Slovensku.

Absolutně nejvíce slovenská firem bylo ke konci prvního pololetí z daňových rájů kontrolovaných z Nizozemska, a to 1 068 subjektů.

Následoval Kypr s 672 firmami a Lucembursko s 360 firmami. Přes 680 těchto podniků bylo evidováno iv USA, které však nejsou považovány za klasický daňový ráj, i když za určitých podmínek tak fungují. Z mimoevropských destinací kromě zmíněných USA je nejoblíbenějším daňovým rájům Belize s 86 podniky.

Daňové ráje oblibují i ​​Češi Zájem českých společností o přesun sídla do takzvaných daňových rájů roste.

Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA) o tom v úterý informovala s tím, že počet českých firem s vlastníkem z daňového ráje přesáhl 12 tisíc, což je 3,29 procenta firem registrovaných v České republice.

Počet vlastníků českých firem, kteří pocházejí z destinací považovaných za daňové ráje, se od konce roku 2011 do 30. června 2012 zvýšil o 294, což představuje nárůst o 2, 5 procenta na 12 046 společností, „ uvedla Petra Štěpánová, analytička skupiny Bisnode, pod kterou ČEKIA spadá.

Jak uvedla Štěpánová, pokud by čeští podnikatelé zachovali tempo zapojení svých firem do mezinárodních holdingů po celý zbytek tohoto roku, šlo by o největší odliv za poslední tři roky.

Celkový počet českých firem s majitelem z daňového ráje by na konci roku 2012 dosáhl 12 340, což by představovalo meziroční přírůstek o 10,5 procenta.

Zdá se, že ani pravicová vláda zatím nedokázala zastavit, ale ani zbrzdit zájem českých podnikatelů o přesun sídla do daňového ráje, “ uzavřela Štěpánová.